Jesteś tutajForums / Oprogramowanie / Zmiana wektora linii w AC?

Zmiana wektora linii w AC?


Obrazek użytkownika Łukasz Grzesiak

By Łukasz Grzesiak - Posted on 20 Styczeń 2011

Tak się zastanawiam czy jest jakiś szybki sposób na zmianę wektora linii. Rysując linię inną niż "ciągłą czy przerywaną" np. z trójkątami (w każdym bądź razie z "wybrzuszeniami") są one po różnej stronie tej linii w zależności od jej wektora - w zależności czy rysujemy z punktu A do B, czy z B do A. Ma to oczywiście znaczenie np. przy liniach zabudowy. I teraz - trzeba linię narysować raz jeszcze odwrotnie (np. B do A) czy można przerzucić przysłowiowe "wybrzuszenia" na druga stronę zmieniając jakoś szybko wektor linii?

Pozdrawiam
Łukasz

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

Na przykładzie linii zabudowy - zrób sobie dwa trójkąty, tak aby jeden był odbiciem lustrzanym drugiego i z nich utwórz dwa różne bloki - to pozwoli Ci uniknać przerysowywania - jeśli jeden z trójkątów będzie nie po tej stonie co chcesz to uzyjesz drugiego. Innego sposobu nie znam, ale jest na pewno szybszy niż przerysowywanie linii. Ewentualnie możesz pamiętać rysując projekt, żeby każdą linię zaczynac rysować w tym samym kierunku, wtedy będziesz miał pewność co do strony, po której pojawią się trojkąty:)

Pozdrawiam

F.

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info

Obrazek użytkownika czapajew

witam
ja takie odwrócenie linii (zawsze używam polilinii) robię poprzez narysowanie kawałka linii we właściwym kierunku tak aby jej początek albo koniec stykał się z tą wcześniejszą linią następnie przechodzę do edycji linii i wybieram dołącz po czym wskazuję tę właściwą i tę wcześniej narysowaną, jeżeli poliniinia jest zamknięta to ją otwieram i postępuję jak powyżej
pozdrawiam mc
ps.
jeżeli możesz to prześlij swoje słynne linie na maila marek.czaplinski@interia.plNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 33 gości.