Jesteś tutajForums / Pomoc dla inwestora / zmiana przeznaczenia nieruchomosci w mpzp

zmiana przeznaczenia nieruchomosci w mpzp


Obrazek użytkownika jaro135

By jaro135 - Posted on 12 Styczeń 2011

Witam prasze o porade .O tuż w 2004 roku nabyłem od starostwa xx w drodze przetargu nieruchomość o pow 1570 m.kw zabudowaną halą 800 m.kw /jest to teren po byłych warsztatach szkoły /W obowiązującym MPZP /wpis w Akcie notarialnym TEREN ZABUDOWY USŁUGOWEJ / W roku 2008 nastąpiła zmiana MPZP i bez informowania mnie zmieniono przeznaczenie mojego gruntu na MIESZKANIOWO -USŁUGOWĄ gdzie powierzchnia usług nie może przekraczac 150 m.kw. powierzchni działki /przypomnę że cała działka ma 1570 m.kw plus udziały w drodze /Po pismach do urzędu o wykupienie ,lub zmiane do stanu poprzedniego MPZP po upływie roku pisania pism Rada Miasta przystąpiła do zmiany planu zagosp.przest.dla mojej nieruchomości /marzec 2009 /Do tej pory plan nie został uchwalony nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy zostanie wyłożony do publicznej wiadomości .Rzeczoznawca obliczył wartość mojej nieruchomości ale dla terenów mieszkaniowych które są tańsze niż usługowe i moje pytanie czy powołując sie na art 36 pkt 1 gmina ma obowiązek odkupienia po cenie rynkowej mojej działki jeżeli jest na etapie przywrócenia planu do stanu jaki widnieje w akcie notarialnym tj.usługi i jakie są szanse wygrania sprawy w sądzie powszechnym proszę o poradę podaje swój nr. telefonu 668356928

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

Co do informacji, to gmina nie ma obowiązku osobistego informowania włascicieli gruntów. Zgodnie z procedurą planistyczną, której przebieg określa art. 17 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zainteresowani informowani są przez ogłoszenie i obwieszczenie oraz mają możliwość uczestniczenia w dyskusji publicznej i składania uwag do planu.

Do do zmiany wartości, wypowiedzieć się może rzeczoznawca. Jeśli faktycznie grunt stracił na wartości, to sądzę, że może mieć tu zastosowanie art. 101 ustawy o samorządzie terytorialnym, ale najlepiej konsultować to z prawnikiem.

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.infoNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 11 gości.