Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Zgoda na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych a specustawa drogowa

Zgoda na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych a specustawa drogowa


Obrazek użytkownika abcabc

By abcabc - Posted on 10 Listopad 2013

Witam.
czy jeżeli w projekcie planu dany teren, na którym znajdują się grunty rolne klasy III, przeznaczam pod drogę publiczną, dla realizacji której wydano już pozwolenie na budowę w związku ze specustawą drogową (art. 11i), muszę występować o uzyskanie zgody na zmianę przeznaczenia na cele nierolnicze? Nasuwa mnie się odpowiedź, że nie, ponieważ realizacja inwestycji jest już przesądzona, ale jestem ciekaw Waszego zdania i doświadczenia w takiej sprawie.

Obrazek użytkownika adam

Miałem taki plan i nie musiałem. Zobacz w ewidencji gruntów. Jeśli użytek jest już "dr" to nie musisz, bo grunt jest już wyłączony z produkcji.

Obrazek użytkownika abcabc

Dotychczasowe przeznaczenie tego gruntu jest rolnicze. W ewidencji jest grunt orny III klasy.

Obrazek użytkownika adam

Art. 12 ust. 3 specustawy drogowej mówi, że ZRID stanowi podstawę do wpisu w katastrze nieruchomości. Skoro więc została wydana to w skrócie wszystko, co jest w liniach rozgraniczających w decyzji ma mieć użytek "dr".
Jeżeli tak nie jest to może nie było decyzji, nie jest ona ostateczna czy coś innego. Zajrzyj do starostwa lub urzędu wojewódzkiego (w zależności, kto wydał) i zapytaj, co się dzieje.



Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 3 gości.