Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Zakazy zabudowy a studium

Zakazy zabudowy a studium


Obrazek użytkownika adam

By adam - Posted on 31 Lipiec 2013

Wszyscy na tym forum wiedzą, jakim problemem jest niekontrolowane rozlewanie się zabudowy. W związku z tym mam jeden plan, w którym chciałbym to ograniczyć, a w zasadzie zakazać zabudowy. Gmina miejsko - wiejska. Teren ma być przeznaczony pod uprawy rolne z zakazem zabudowy.
Dostałem jednak info od autora studium, że taki plan nie będzie z nim zgodny. Dlaczego? Konstrukcja studium jest mniej więcej taka: są tereny oznaczone graficznie, na których przewiduje się rozwój różnego rodzaju zabudowy. I zapis: na tych terenach (oznaczonych na rysunku szrafurą) przewiduje się rozwój zabudowy. Nie ma natomiast jednoznacznego zapisu, że poza takimi terenami nie przewiduje się zabudowy, nie ma też wskazanych w studium obszarów wyłączonych spod zabudowy (art. 10 ust. 2 pkt 2).
Moja interpretacja jest jednak taka: tam, gdzie jest "szrafurka" można inwestować (określone są kierunki zagospodarowania), tam gdzie nie ma - nie można.
Czy wg Was, rzeczywiście aby uchwalić plan na tereny rolne z zakazem zabudowy należy mieć w studium określone takie obszary? Czy ktoś miał taki przypadek, a może ktoś otarł się o wojewodę lub sąd i ma jakieś rozstrzygnięcie?Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 15 gości.