Jesteś tutajXX jubileuszowe Targi Budma w Poznaniu otwarte

XX jubileuszowe Targi Budma w Poznaniu otwarte


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.mi.gov.pl

 

Budować chcemy dużo - budować chcemy dobrze. Ponad 84 tysiące umów kredytowych podpisanych w ramach programu "Rodzina na Swoim" to efekt wspierania przez rząd budownictwa mieszkaniowego. Miliardy złotych rokrocznie przeznaczamy na budowy dróg, rozwój linii kolejowych, modernizację lotnisk. Negocjujemy z Unią Europejską finansowanie inwestycji infrastrukturalnych po 2015 roku, gdyż w naszym przekonaniu bez ich dalszego rozwoju nie może być mowy o zrealizowaniu celów określonych w ramach polityki spójności - powiedział 11 stycznia 2011 r. Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk na otwarciu XX edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma w Poznaniu.
 
Dwudziestolecie istnienia największych targów budownictwa w Europie Środkowo-Wschodniej, jakimi są Targi Budma zbiega się z jubileuszem 90-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z tej okazji minister C. Grabarczyk na ręce prezesa MTP Andrzeja Byrta przekazał symboliczną statuetkę - nagrodę Ministra Infrastruktury w uznaniu zasług w promowaniu polskiego budownictwa. Gratulacje dla uczestników oraz Zarządu Targów wystosował także Prezydent RP Bronisław Komorowski, którego list odczytał sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Olgierd Dziekoński. Osoby szczególnie zasłużone dla budownictwa wielkopolskiego zostały w trakcie uroczystości otwarcia uhonorowane odznaczeniami państwowymi i resortowymi, a także okolicznościowymi medalami. Minister Cezary Grabarczyk oraz podsekretarz stanu Piotr Styczeń zostali wyróżnieni przez Zarząd Targów okolicznościowym medalem 90-lecia MTP.
 
Minister Cezary Grabarczyk zainaugurował Dni Inżyniera Budownictwa, tradycyjnie organizowane podczas Budmy przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. W swoim wystąpieniu przedstawił zebranym plany legislacyjne resortu dotyczące infrastruktury. Wyraził nadzieję na szybkie zakończenie prac nad nowelizacją ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym oraz na zajęcie przez Trybunał Konstytucyjny stanowiska wobec nowelizacji ustawy prawo budowlane, znoszącej w szeregu przypadków wymóg ubiegania się o pozwolenie na budowę.
Minister zapoznał się z ekspozycjami targowymi i rozmawiał z wystawcami. Na stoisku Ministerstwa Infrastruktury odpowiadał na pytania dziennikarzy. Pobyt na Targach minister Cezary Grabarczyk zakończył wizytą na stoiskach firm nagrodzonych w tym roku Złotym Medalem MTP.
 
W tym roku razem z Budmą odbywają się targi Centrum Budownictwa Sportowego i Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech. Tematem przewodnim targów Budma 2011 jest "Zrównoważone budownictwo - energooszczędność, innowacyjność, bezpieczeństwo".
 
Prezentowane są ekspozycje specjalne, interaktywne pokazy, specjalistyczne konferencje, a także blisko półtora tysiąca firm przedstawiających na stoiskach swoją najnowszą ofertę dla budownictwa. W tegorocznych targach uczestniczą przedstawiciele 33 krajów w tym 3 stoiska narodowe. Tematyka targów obejmuje wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej - od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 23 gości.