Jesteś tutajXIII śląska Gala Budownictwa

XIII śląska Gala Budownictwa


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.mi.gov.pl

 

Odznaczenia i medale, a także zaszczytne tytuły, którymi jesteście Państwo honorowani, niech będą zachętą dla grona gości obecnych na dzisiejszej uroczystości, aby przez wytężoną pracę na rzecz regionu i kraju, mogli w przyszłym roku także oni pojawić się na tej scenie - powiedział 26 listopada br. w bytomskiej Operze Śląskiej podsekretarz stanu Piotr Styczeń, podczas dekoracji osób uhonorowanych za zasługi dla śląskiego budownictwa.
 
W trakcie Gali, zorganizowanej przez Śląską Izbę Budownictwa, osobom szczególnie zasłużonym dla budownictwa wręczono odznaczenia państwowe oraz wyróżnienia przyznane przez Izbę, w tym godności Autorytetu Budownictwa i Gospodarki Śląskiej oraz Wielkie Nagrody Prezydenta Izby.
 
Gala była także okazją do podsumowania wyników Śląskiego Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości, a także zarekomendowania Izbie konkretnych działań, które wobec planów legislacyjnych rządu i parlamentu powinny zostać podjęte. Jako najistotniejsze uznano dążenie do takiego skorelowania zapisów ustawy zamówień publicznych, ochrony środowiska oraz prawa budowlanego, aby dostosowywanie się do kryteriów jednej z nich nie wywoływało problemów z działaniem w zgodzie z pozostałymi. Odnosząc się do tych słów wiceminister P. Styczeń stwierdził, że Ministerstwo Infrastruktury jest otwarte na dialog z wszystkimi reprezentantami samorządu zawodowego i zaprosił przedstawicieli Izby do włączenia się w proces konsultacji aktów prawnych przygotowywanych w ministerstwie.


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 24 gości.

Użytkownicy online