Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / WOH - decyzja czy mpzp

WOH - decyzja czy mpzp


Obrazek użytkownika Michał Kowalski

By Michał Kowalski - Posted on 09 Grudzień 2010

Witam,

Wiem, że temat ten rodzi liczne emocje i sprzeczności natury legislacyjnej, dlatego abstrahując od dywagacji nt. natury prawnej mam pytanie:

Czy znacie jakieś przykłady związane z wybudowaniem hipermarketu na podstawie decyzji o warunkach zabudowy? Chodzi mi o inwestycje, które są realizowane lub zostały już zrealizowane na podstawie takiej decyzji?

Dziękuję z góry za pomoc.

PS. Dziękuję Panie Filipie za informację o forum na GL :)

Obrazek użytkownika Piotr F

Proszę wyjaśnić skąd te emocje i sprzeczności. Co prawda ustawa o WOH utraciła moc, ale art. 10 ust 2 pkt 8 nie. Ustawa ta wprowadziła zmianę co do wielkości powierzchni sprzedaży z 2000 na 400. Jeśli obiekt ma powierzchnię sprzedaży powyżej 2000 m2 to moim zdaniem realizowanie go przy pomocy WZ jest niezgodne z prawem. Oczywiście jest to dość bzdurny zapis, bo wystarczy, że wspomniana powierzchnia to 1999 m2 i już WZ wchodzi w grę. Niemniej jednak jeśli masz na myśli WOH powyżej 2000 m2 to moim zdaniem jest to wykroczenie. Jeśli chodzi o przykłady hipermarketów na WZ to znam, ale o pow. do 1999m2

Pozdrawiam
Piotr

Obrazek użytkownika Tomasz Wojciechowski

Nie rozumiem skąd te emocje? Jeśli powierzchnia sprzedaży jest mniejsza niż 2000 m2 to nie ma podstaw do blokowania wz. Generalnie sam budynek może być większy, grunt żeby powierzchnia sprzedaży miała mniej niż 2000 m2.

Pozdrawiam!

Tomek

Obrazek użytkownika Michał Kowalski

może trochę za ostro się wyraziłem jeśli chodzi o te "emocje". Niemniej jednak jak widzę spotkaliscie się z takimi przykładami. To tylko chciałem wiedzieć, ale jeśli macie chwilę, to prosiłbym o podesłanie jakiś konkretnych przykładów.

michal_kov@o2.pl

pozdrawiamNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.