Jesteś tutajWicepremier Pawlak o polsko-ukraińskich przygotowaniach do EURO 2012

Wicepremier Pawlak o polsko-ukraińskich przygotowaniach do EURO 2012


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.mg.gov.pl

 

Analiza przygotowań polsko-ukraińskiej infrastruktury granicznej i transportowej do EURO 2012, rozbudowa przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec, oraz budowa nowej drogi Lwów – Krakowiec, w ramach 3 Paneuropejskiego Korytarza Transportowego - to główne tematy poruszane podczas spotkania  wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z wicepremierem Ukrainy Borysem Kolesnikowem, które odbyło się 28 października 2010 r. we Lwowie.
 
- Biorąc pod uwagę wzajemne inwestycje, wzrost wymiany handlowej pomiędzy Polską i Ukrainą, a przede wszystkim organizację EURO 2012 istotna jest dalsza rozbudowa istniejących oraz uruchomienie nowych polsko-ukraińskich przejść granicznych – powiedział wicepremier Pawlak. Jak podkreśli, budowa infrastruktury transportowej oraz usprawnienie procedur przekraczania granicy zapewni zachowanie odpowiedniej płynności odpraw celno – granicznych.
 
Zdaniem wicepremiera Kolesnikowa zwiększony ruch przygraniczny będzie sprzyjał zacieśnieniu kontaktów oraz ożywieniu współpracy gospodarczej i turystycznej jak również integracji Ukrainy z Unią Europejską. - Ukraińcy liczą na uproszczenie odprawy w czasie EURO 2012. Chciałbym, aby w tym czasie za wizę, pozwalającą na wjazd na terytorium Polski, służył bilet na mecz – przekonywał.
 
Wicepremierzy Polski i Ukrainy uczestniczyli także w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej drogi Lwów – Krakowiec. - Budowę autostrady A4/M10 należy traktować jako priorytet w usprawnianiu funkcjonowania polsko-ukraińskiej granicy państwowej oraz komunikacji międzynarodowej – podkreślił Borys Kolesnikow.
 
Wiceszef polskiego rządu wyraził nadzieję, że wspólnie przedsięwzięcia i wynikające z nich zmiany będą funkcjonować przez kolejne lata. - Myślę, że wyciągniemy wspólne korzyści z Euro 2012. Chciałbym, aby przedsięwzięcia, które odbywają się teraz "w tempie futbolowym" działały na co dzień równie szybko - podsumował.
 
W rozmowach na temat aktualnego stanu polsko-ukraińskich przygotowań do EURO 2012 uczestniczyli również przedstawiciele kierownictw Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, służb granicznych i celnych, a także wojewodowie podkarpacki i lubelski.
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 7 gości.