Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / W/B/Prezydent wystepuje o opinię do KU-A - czy ktoś się zastanowił?

W/B/Prezydent wystepuje o opinię do KU-A - czy ktoś się zastanowił?


Obrazek użytkownika Łukasz Grzesiak

By Łukasz Grzesiak - Posted on 10 Grudzień 2010

Witam!

Moje przemyślenia:

Poprzednio było, iż W/B/P uzyskuje opinię od KU-A, co oznaczało wymóg jej uzyskania obojętnie czy projektant później podzielił te uwagi czy nie, dziś wystąpienie o opinię jest elementem "odgórnego rozdzielnika instytucji opiniujących", dla których można ustalić nawet 14 dni na uzgodnienie/opinie. Oznacza to, że komisja nie jest dziś traktowana inaczej jak inne instytucje i brak jej opinii np. w ciągu 14 dni, będzie skutkował pozytywnym zaopiniowaniem planu jak w przypadku każdej innej opinii czy uzgodnienia. Czyli to kolejna degradacja znaczenia komisji?

Dlatego ja stosuję zasadę osobnego niejako uzyskiwania opinii od ku-a poza trybem przysłowiowego rozdzielnika przed właściwymi uzgodnieniami/opiniami (trochę na przekór obecnym zmianom).

Poza tym interpretacja zmian coraz bardziej powszechna w lubuskim - występowanie o wnioski i opinie zarówno do powiatowego jak i wojewódzkiego inspektora sanitarnego, a uzgodnienie zakresu prognozy tylko z powiatowym (wychodząc z założenia, że w noweli ustawy jest bubel prawny).

Pozdrawiam
ŁukaszNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 11 gości.

Użytkownicy online