Jesteś tutajWartość rynku inwestycyjnego w tym sektorze wyniosła ponad 1,5 mld

Wartość rynku inwestycyjnego w tym sektorze wyniosła ponad 1,5 mld


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
Eurobuild

W trzecim kwartale tego roku wartość rynku inwestycyjnego w sektorze nieruchomości wyniosła ponad 1,5 mld euro, co stanowi 60-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału - podała agencja CB Richard Ellis.
W ciągu trzech pierwszych kwartałów tego roku zainwestowano 3,3 mld euro (podczas gdy w ciągu całego 2009 roku inwestycje wyniosły jedynie 2,6 mld euro). Inwestycje w Rosji i w Polsce stanowiły 75 proc. wolumenu, podczas gdy pozostałe rynki Europy Środkowo-Wschodniej nadal borykały się z niską płynnością finansową.
Średnia wielkość transakcji w regionie wyniosła 70 mln euro w trzecim kwartale, a największą indywidualną transakcją była sprzedaż parku biznesowego w Rosji, który zmienił właściciela za około 285 mln euro.
W Polsce Unibail-Rodamco kupił portfel centrów handlowych należący do Simon Ivanhoe zamykając transakcję, której wartość szacuje się na 715 mln euro. Otwarte fundusze niemieckie nie zamknęły ani jednej transakcji w trzecim kwartale w przeciwieństwie do poprzednich kwartałów odzwierciedlających ostatnie zmiany w sektorze.
Natomiast Greenwood Business Park w Moskwie był pierwszym zakupem dokonanym przez chiński fundusz majątkowy w tym regionie. Polska i Europa Wschodnia były jedynymi rynkami w regionie, gdzie zaobserwowano spadek stóp kapitalizacji, która w przypadku Europy Wschodniej obniżyła się o 50-100 punków bazowych. Natomiast stopy kapitalizacji w Warszawie (z wyjątkiem sektora handlowego, który utrzymywał się na stałym poziomie) spadły o 35-50 punktów bazowych.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 23 gości.