Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Urbanista a sporządzanie planów miejscowych - podstawa prawna

Urbanista a sporządzanie planów miejscowych - podstawa prawna


JoannaD's picture

By JoannaD - Posted on 31 lipiec 2013

Drodzy Urbaniści (bo to pytanie głównie do Was kieruję, ale jeśli ktoś inny wie, to odpowiedź też jest mile widziania :) )

Gdzie znajduje się jakaś podstawa prawna która mówi, kto może sporządzać plan miejscowy? Albo że uprawnieni do sporządzania mpzp są właśnie urbaniści?

Jedyne informacje znalazłam w Rozp. w sprawie zakresu mpzp (par. 12 pkt 20) ale tu jest mowa tylko o zaświadczeniu zespołu autorskiego oraz w ust. o planowaniu i zagosp przestrz. ale tutaj mowa jest o wykreślenie projektu decyzji o warunkach zabudowy, że powierza się jego wykonanie upoważnionym do tego osobom.

Łukasz Grzesiak's picture

z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa i urbanistów: art 2. ust. 3. z bezpośrednią implikacją do art. 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

pzdr



Nawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 1 użytkownik i 27 gości online

Zalogowani użytkownicy