Jesteś tutajSzkolenia eksperckie POKL INSPIRE

Szkolenia eksperckie POKL INSPIRE


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.gugik.gov.pl

 

Od dzisiaj (6 grudnia) rozpoczynają się szkolenia ekspercie w ramach Projektu Edukacyjne wsparcie procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE w administracji samorządowej w kontekście podniesienia jakości usług i efektywności działania. Zajęcia odbywać będą się w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Cykl 150-godzinnych szkoleń skierowany jest do grupy 150 ekspertów, którzy wykorzystując wiedzę zdobytą na zajęciach, wesprą proces wdrażania dyrektywy INSPIRE.
 
Do ich zadań będzie należeć, między innymi proponowanie procedur współpracy pomiędzy jednostkami administracji, w celu budowy IIP oraz udzielanie wsparcia merytorycznego tym jednostkom. W zajęciach biorą udział pracownicy administracji centralnej i wojewódzkiej oraz służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
Uczestnicy Szkolenia Eksperckiego poznają podstawy prawne Infrastruktury Informacji Przestrzennej (IIP), będą mieli również możliwość zapoznania się z przykładami danych przestrzennych prowadzonymi przez różne organy administracji. Wiele uwagi poświęcone zostanie – jako danym referencyjnym – danym Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego. Na zajęciach zostaną omówione standardy stosowane w IIP, a także zasady tworzenia, edycji i walidacji metadanych. Osoby biorące udział w szkoleniu zaznajomią się z teorią i praktyką systemów informacji przestrzennej, w tym z metodami pozyskiwania danych, analizami przestrzennymi oraz wizualizacją ich wyników, poznają podstawy topologii. Omówione będą także zagadnienia harmonizacji danych przestrzennych, a także monitorowania i raportowania procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE.
 
Więcej szczegółowych informacji dotyczących szkoleń można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 2 gości.