Jesteś tutajStraty popowodziowe podliczone

Straty popowodziowe podliczone


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.lasy.gov.pl

 

160 mln zł wyniosły straty w lasach spowodowane tegoroczną powodzią – wynika z ostatecznego bilansu Lasów Państwowych. Zniszczone drogi, mosty, przepusty, budynki mieszkalne, szlaki zrywkowe, wywroty, osuwiska, podtopione młodniki i drzewostany - to efekt tegorocznych ulewnych opadów deszczu.
 
Największych spustoszeń woda dokonała na terenie RDLP w Katowicach, Krośnie, Wrocławiu i Krakowie. Nie ucierpiały jedynie lasy na terenie RDLP w Pile, Szczecinie, Szczecinku i Gdańsku.
 
W RDLP w Katowicach powodzie uszkodziły aż 340 km dróg i 67 mostów. Straty z tego tytułu wyniosły ponad 19 mln zł. Jeszcze większe koszty – prawie  22 mln zł – pochłonie naprawa 232 km dróg i sześciu mostów zmytych przez wodę na terenie dyrekcji krośnieńskiej. Także po ponad 200 km dróg i co najmniej kilkanaście mostów woda uszkodziła na terenie dyrekcji krakowskiej i wrocławskiej.
 
Największe straty związane z uszkodzeniem budynków mieszkalnych poniosła dyrekcja radomska. Naprawa 18 nieruchomości pochłonęła ponad milion złotych. Straty wywołane podtopieniami budynków gospodarczych nie przekroczyły na terenie żadnej dyrekcji 200 tys. zł.
 
Straty w szkółkach liczone są w setkach tysięcy złotych. Większe były szkody powierzchniowe: straty wywołane podtopieniami upraw, młodników i starszych drzewostanów w dyrekcji katowickiej przekroczyły 5,5 mln zł. Kolejne 6,6 mln zł to inne szkody w tej dyrekcji, m.in. koszt pozyskanego drewna zniszczonego przez powódź, zniszczenia zabudowy potoków, szlaków zrywkowych czy osuwisk.
 
W sumie straty wywołane powodzią w RDLP w Katowicach wyniosły ponad 39 mln zł. Niewiele mniej – 35,8 mln zł – wyniosły one w Krośnie. We wrocławskiej dyrekcji straty pochłonęły ponad 28 mln zł a w krakowskiej prawie 19 mln zł.
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 4 gości.