Jesteś tutajSpotkanie Wielkopolskiej Izby Budownictwa na Targach Budma

Spotkanie Wielkopolskiej Izby Budownictwa na Targach Budma


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.mi.gov.pl

 

Budowanie jest związane z powstawaniem dóbr o najwyższej trwałości - przez kolejne lata twórcy mogą przechodzić obok swoich dzieł ciesząc się ich pięknem i użytecznością. Tegoroczne targi potwierdzają wysoką ocenę branży budowlanej. Życzę by cały rok 2011 był dla branży udany i przyniósł wzrost rozpoczynanych nowych inwestycji - powiedział 11 stycznia br. w Poznaniu podsekretarz stanu Piotr Styczeń podczas spotkania z Wielkopolską Izbą Budownictwa na Międzynarodowych Targach Budownictwa Budma.
 
Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzej Byrt podkreślił, że skala inwestycji budowlanych w Polsce w ubiegłym roku była jednym z decydujących czynników, które pozwoliły utrzymać tempo wzrostu gospodarczego mimo znacznego spowolnienia na rynkach zagranicznych. Wyraził także nadzieję, że rynek budowlany w roku obecnym będzie rozwijał się szybciej niż w roku ubiegłym. Prezydent Wielkopolskiej Izby Budownictwa Marek Szczęsny dziękując Międzynarodowym Targom Poznańskim za organizację Budmy zwrócił uwagę na fakt, że pomimo wymiany informacji o wyrobach budowlanych i usługach za pośrednictwem Internetu targi nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających. Targi mają istotną funkcję edukacyjną - kreują nowe trendy w budownictwie, budownictwo o niskim zapotrzebowaniu na energię, pasywne i tzw. inteligentne. Wiceminister P. Styczeń zwrócił uwagę, że targi stanowią dobrą okazję do porównania ofert wystawców przed nowym sezonem budowlanym.
 
Tradycyjnie podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma w Poznaniu członkowie Wielkopolskiej Izby Budownictwa i zaproszeni goście spotykają się i nagradzają najbardziej zasłużone dla pracy izby osoby i firmy, w tym także za wsparcie prowadzonego przez izbę Zespołu Szkół Budowlanych. Podczas uroczystości podsekretarz stanu Piotr Styczeń wręczył honorowe odznaki "Za zasługi dla budownictwa" oraz gratulował nagrodzonym medalami 90-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich twórcom Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma.
 
Pomysłu uczynienia tematem przewodnim targów problematyki energooszczędności gratulował Międzynarodowym Targom Poznańskim były wiceminister infrastruktury, a obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński. Minister zapewnił, że nadal będzie współpracował ze środowiskiem budowlanych.
 
Wielkopolska Izba Budownictwa jest największą regionalną organizacją samorządu gospodarczego budownictwa w Polsce. Obejmuje województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, wielkopolskie, zachodnio-pomorskie. Reprezentuje interesy przedsiębiorstw zajmujących się budownictwem - biur i pracowni projektowych, przedsiębiorstw ogólnobudowlanych i specjalistycznych, producentów i firm handlujących materiałami budowlanymi, spółdzielni mieszkaniowych a także zawodowych inwestorów.
 
Działania podejmowane przez Wielkopolską Izbę Budownictwa to między innymi: promocja firm zrzeszonych w izbie, doradztwo w przygotowaniu i realizacji inwestycji, opiniowanie projektów aktów prawnych ważnych dla branży budowlanej, współpraca z administracją państwową i samorządem terytorialnym, współpraca z organizacjami zagranicznymi w zakresie nawiązywania kontaktów z firmami zrzeszonymi w izbie, pomoc dla firm zagranicznych w wyszukiwaniu i doborze partnerów, organizowanie szkoleń, udzielanie informacji o firmach zrzeszonych w WIB, informowanie o dostępnych materiałach i technologiach.
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 33 gości.