Jesteś tutajRozmowy o Dwumieście

Rozmowy o Dwumieście


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego – Piotr Całbecki – spotkał się 28 lutego br. z wiceministrem Rozwoju Regionalnego Waldemarem Sługockim. Tematem rozmów były kwestie związane z działaniami na rzecz rozwoju funkcjonalnych powiązań w ramach bydgosko-toruńskiego obszaru metropolitalnego.
 
Wiceminister Sługocki gościł w Kujawsko-Pomorskiem w związku z odbywającą się w Bydgoszczy konferencją konsultacyjną, dotyczącą projektu Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030. W tym obszernym dokumencie rządowym, w którym wytyczono kierunki rozwoju prorozwojowym powiązań funkcjonalnych w poszczególnych regionach, wskazano między innymi konieczność utworzenia dwunastu ośrodków metropolitalnych. Takie ośrodki - dzięki koncentracji usług społecznych i kulturalnych na najwyższym poziomie, a także funkcji gospodarczych, politycznych i administracyjnych – odpowiednio wzmacniane dzięki polityce rządu oraz europejskim środkom pomocowym, powinny generować wzrost gospodarczy i cywilizacyjny województw i całego kraju.
 
Jedną z takich metropolii ma być BiT, czyli Bydgoszcz i Toruń. Tematem spotkania była między innymi specyfika takiego modelu metropolii – policentrycznego i sieciowego – którego podstawą muszą się stać integracja transportowa oraz komplementarny rozwój tworzących ją miast.


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 36 gości.