Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / przesyłanie do opiniowania projektu decyzji wz/ulicp

przesyłanie do opiniowania projektu decyzji wz/ulicp


rejus's picture

By rejus - Posted on 07 kwiecień 2015

witam,
czy każdorazowo przesyłacie projekty decyzji wz czy ulicp do opiniowania?. Mam na myśli szczególnie takie organy opiniujące jak starosta i zarząd melioracji i urządzeń wodnych, jeśli przedmiotem uzgodnienia są warunki w myśl art. 53 ust. 4 pkt. 6 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

adam's picture

Ja na ten przykład nigdy nie przesyłam projektów decyzji do opiniowania.

jackie1403's picture

W zależności od panujących w danym Urzędzie zasad. Do ŚZMiUW wysyłam pismo z opinią, oni piszą postanowienie. Natomiast RDOŚ, RDLP, Marszałek Województwa, WKZ żądają od razu projektu decyzji. Tak jest przynajmniej w województwie śląskim.

Dzidek's picture

Patrząc na literalny zapis ustawy to obowiązek przesłania projektu decyzji należy wysłać tylko do RDOŚiu (art. 53 ust. 5c). Pozostałym można wysłać kompletny wniosek (opiniują inwestycję).
W praktyce łatwiej jest opiniować projekt dokumentu niż go faktycznie tworzyć.

Miałem kiedyś problem z pewną inwestycją i projekt odmownej decyzji wysłałem do Regionalnej Dyrekcji (... czegoś tam ...). Co do zasady odmownej decyzji się nie uzgadnia, ale w tym przypadku zabiegł był celowy, bo odmowa była ze względu właśnie na przepisy "czegoś tam". Organ napisał że odmownych się nie uzgadnia.

Następnie przesłałem sam wniosek, popierając to ciekawym wyrokiem WSA w Gdańsku, z prośbą o zaopiniowanie. Dostałem odpowiedź, że nie mogą zaopiniować bo nie przesłałem projektu decyzji okraszając to chyba 3 wyrokami NSA.

Pozdrawiam

rejus's picture

czy zmianę przeznaczenia budynku też opiniujecie (mam tu na myśli zarząd melioracji i urządzeń wodnych?Nawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 0 użytkowników i 14 gości online