Jesteś tutajPrawo do miasta

Prawo do miasta


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
Olga Zuchora Fundacja Normalne Miasto - Fenomen

Res Publica Nowa oraz Fundacja Normalne Miasto – Fenomen, Festiwal Łódź Design, Fundacja art!core i Uniwersytet Łódzki zapraszają do udziału w dyskusji zatytułowanej „Prawo do miasta”. Spotkanie będzie poświęcone rozmowie na temat tego, czym jest prawo do miasta i w jaki sposób może być realizowane przez mieszkańców. Gościem specjalnym jest prof. James Holston (University of California, Berkeley) , światowej sławy autorytet zajmujący się udziałem obywateli w życiu publicznym . Prof. James Holston to jeden z czołowych współczesnych intelektualistów, zwracający uwagę na fundamentalny związek między urbanizacją a demokracją. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia obywatelstwa, demokracji i planowania przestrzennego amerykańskich oraz brazylijskich miast. Jest autorem książki „Insurgent Citizenship”, wielokrotnie nagradzanego studium kształtowania się pojęcia obywatelskości i prawa do miasta w Brazylii.  Jego krytyka modernistycznej utopii miasta Brasilia oraz ostatnia książka „Zbuntowane obywatelstwo” pokazują, w jaki sposób miasto, jego przestrzeń i działania władz wpływają na aktywność obywatelską. 

 
Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 lutego o godz. 17.30 w budynku Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Rewolucji 1905r. nr 41, sala T006 (wejście od ul. Rewolucji, od strony dziedzińca).
Współorganizatorem wizyty Jamesa Holstona w Polsce jest Biuro Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 kandydat. Partnerem jest Europejskie Centrum Solidarności.
 
Więcej informacji na: www.fundacjafenomen.pl
 

 Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 5 gości.