Jesteś tutajPolskie ekotechnologie na trzech kontynentach

Polskie ekotechnologie na trzech kontynentach


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.mos.gov.pl

 

Przygotowując harmonogram strategicznej promocji najbardziej innowacyjnych polskich ekotechnologii za granicą, Ministerstwo Środowisko dokładnie przeanalizowało dane zawarte w opracowanym na potrzeby projektu raporcie „Zielone Technologie – rynki zagraniczne i perspektywy rozwoju polskich firm”. Pod uwagę wzięto zarówno kalendarz najważniejszych światowych wydarzeń z branży środowiskowej, jak i twarde dane na temat perspektyw rozwoju i transferu zielonych technologii na zagranicznych rynkach. Wybrano wydarzenia najlepiej rozpoznawalne i najczęściej wybierane przez dostawców i klientów z rynku środowiskowego. Laureaci zaprezentują się na imprezach o największym zasięgu oraz największej ilość odwiedzających, wystawców i mediów.
 
12 października laureaci GreenEvo wyruszyli na Białoruś, gdzie ich technologie zaprezentowane zostały podczas Białoruskiego Forum Energetycznego i Ochrony Środowiska. Objęło ono trzy wydarzenia: Energy Expo (związane z zagadnieniami dostarczania energii i jej odnawialnych źródeł, oczyszczania i uzdatniania ścieków oraz kontroli zużycia mediów), Expolight 2010 (sektor systemów świetlnych) oraz Water&Air Technologies 2010 (sektor związany m.in. z oczyszczaniem ścieków i uzdatnianiem wody pitnej). Na Energy Expo skorzystać mogły w szczególności Asket (energia odnawialna –„ złoty węgiel” czyli ekologiczny brykiet ze słomy i siana), Biogradex, PP Eko i Wofil (oczyszczanie ścieków), Energoinstal (energia z gazowych odpadów produkcyjnych), Neon, Sunex i Watt (kolektory słoneczne), oraz Promar (zdalne zarządzanie zużyciem mediów). Expolight 2010 było doskonałym miejscem do ekspozycji lamp CLEVEO wrocławskiego laureata GreenEvo – firmy Lediko. Water&Air Technologies to dodatkowa szansa na ekspozycję technologii Biogradexu, PP Eko i Wofilu.
 
Następnym przystankiem na drodze międzynarodowej promocji laureatów GreenEvo będą Indie. Udział w Międzynarodowej Konferencji Energii Odnawialnej w Delhi (DIREC) otworzy laureatom drzwi na ogromny i niezwykle chłonny rynek azjatycki. W dniach 27-29 października polskie firmy wezmą udział nie tylko w seminariach i warsztatach, ale przede wszystkim w bezpośrednich spotkaniach z potencjalnymi klientami. Udział w Delhi zapowiedziało łącznie 9000 delegatów, ponad 250 prelegentów oraz 600 wystawców z ponad 50 krajów świata.
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 18 gości.