Jesteś tutajPierwszy duży projekt w Programie Rozwój Polski Wschodniej zaakceptowany

Pierwszy duży projekt w Programie Rozwój Polski Wschodniej zaakceptowany


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.mrr.gov.pl

 

Komisja Europejska zatwierdziła 14 stycznia 2011 r. dofinansowanie do projektu "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym". Jest to największy do tej pory projekt realizowany w Programie, który uzyskał akceptację Brukseli. Jego wartość przekracza 303 mln złotych.
 
Kielecki projekt to pierwszy z 12 dużych projektów zapisanych na liście projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przekracza 233 mln złotych. Projekt, realizowany na tak dużą skalę, zdecydowanie poprawi jakość infrastruktury drogowej i transportu publicznego w mieście.
 
Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę i przebudowę ponad 5 km dróg wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę pętli i zatok autobusowych, zakup 40 nowoczesnych autobusów. Ponadto komunikacja miejska zostanie uzupełniona o dwa dworce autobusowe oraz elektroniczne tablice informacyjne i automaty do sprzedaży biletów. W styczniu 2011 r. podpisano umowę na dostawę i montaż tych urządzeń.
 
Mieszkańcy Kielc i regionu mogą już korzystać z nowych autobusów. Wszystkie zakupione pojazdy zostały wykorzystane do obsługi 13 nowych linii komunikacji autobusowej na terenie Kielc. Trwa również budowa dróg w zachodniej części miasta, w rejonie Targów Kielce.


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 28 gości.