Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Odmowne uzgodnienie

Odmowne uzgodnienie


maciekkowale's picture

By maciekkowale - Posted on 30 marzec 2015

Trafił mi się pierwszy taki przypadek, GDDKiA w .... odmówił uzgodnia projektu decyzji o warunkach zabdowy. Ciała w całej sprawie dał architekt,błędy są oczywiste więc składanie zażalenia nic inwestorowi nie da. W takim wypadku wydaję decyzje o odmowie ustalenia warunków zabudowy. Czyli inwestor musi jeszcze raz złożyć wniosek o wydanie warunków i postępowanie od początku. Czy jest może jakaś inna możliwość w tej sytuacji ??

lodzman's picture

Inwestor w trakcie postępowania może zmienić swój wniosek. Następnie po zmianie projektu decyzji WZ można jeszcze raz wystąpić o uzgodnienie do GDDKiA.

adam's picture

Jeśli powodem odmowy są błędy w decyzji nie wynikające z treści wniosku to gmina powinna poprawić we własnym zakresie i wysłać ponownie do uzgodnień. Oczywiście dotyczy to sytuacji, kiedy poprawienie projektu da w efekcie projekt decyzji dalej zgodny z wnioskiem. Ale jeśli poprawiony projekt nie będzie odpowiadał wnioskowi to oczywiście powinna być odmowa.

Dzidek's picture

Jeśli jest tak, że "ciała dał architekt" to dajesz mu ponownie do sporządzenia poprawny projekt decyzji i wysyłasz ponownie do uzgodnień.Nawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 0 użytkowników i 22 gości online