Jesteś tutajForums / Pomoc dla inwestora / Odmowa wydania WZ ze względu na brak dostępu do drogi (który odebrało miasto)

Odmowa wydania WZ ze względu na brak dostępu do drogi (który odebrało miasto)


Ewelima1987's picture

By Ewelima1987 - Posted on 17 maj 2016

Witam,

Teść wystąpił z wnioskiem o WZ i uzyskał odmowę wydania WZ ze względu na brak dostępu do drogi publicznej. Działka była położona przy samej ulicy, w której poprowadzono gazociąg (niestety nie tak jak dobra praktyka nakazuje w ziemi, ale wałem, który w tym momencie blokuje dojazd do działki). Dojazd do działki wytyczono przez 3 sąsiednie działki. Obecnie dowiedzieliśmy się, że odmowa wydania WZ nastąpiła z powodu braku dostępu do drogi publicznej. W uzasadnieniu napisano, że jedna z działek, przez którą wskazano dojazd do nieruchomości jest plażą miejską w związku z tym brak jest dostępu do drogi publicznej. Co w tej sytuacji? Działka budowlana w tej okolicy kosztuje ok 100- 120 zł/ m2, za całą nieruchomość moglibyśmy otrzymać około 350 000 zł, w obecnej sytuacji nie mamy nawet możliwości jej sprzedać, ani tym bardziej wybudować na niej czegokolwiek... Czy miasto miało prawo pozbawić nas w ten sposób dostępu do drogi? Odwoływać się od decyzji, wnioskować o odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości? Proszę o pomoc.

Filip Sokołowski's picture

Ta działka była działką budowlaną wcześniej? Napisała Pani, ze do działki wytyczono dojazd przez 3 działki sąsiednie - na jakim etapie wytyczono ten dojazd? Była wcześniej wydana decyzja WZ?

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.infoNawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 0 użytkowników i 10 gości online