Jesteś tutajForums / Pomoc dla inwestora / Odmowa wydania WZ ze względu na brak dostępu do drogi (który odebrało miasto)

Odmowa wydania WZ ze względu na brak dostępu do drogi (który odebrało miasto)


Obrazek użytkownika Ewelima1987

By Ewelima1987 - Posted on 17 maj 2016

Witam,

Teść wystąpił z wnioskiem o WZ i uzyskał odmowę wydania WZ ze względu na brak dostępu do drogi publicznej. Działka była położona przy samej ulicy, w której poprowadzono gazociąg (niestety nie tak jak dobra praktyka nakazuje w ziemi, ale wałem, który w tym momencie blokuje dojazd do działki). Dojazd do działki wytyczono przez 3 sąsiednie działki. Obecnie dowiedzieliśmy się, że odmowa wydania WZ nastąpiła z powodu braku dostępu do drogi publicznej. W uzasadnieniu napisano, że jedna z działek, przez którą wskazano dojazd do nieruchomości jest plażą miejską w związku z tym brak jest dostępu do drogi publicznej. Co w tej sytuacji? Działka budowlana w tej okolicy kosztuje ok 100- 120 zł/ m2, za całą nieruchomość moglibyśmy otrzymać około 350 000 zł, w obecnej sytuacji nie mamy nawet możliwości jej sprzedać, ani tym bardziej wybudować na niej czegokolwiek... Czy miasto miało prawo pozbawić nas w ten sposób dostępu do drogi? Odwoływać się od decyzji, wnioskować o odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości? Proszę o pomoc.

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

Ta działka była działką budowlaną wcześniej? Napisała Pani, ze do działki wytyczono dojazd przez 3 działki sąsiednie - na jakim etapie wytyczono ten dojazd? Była wcześniej wydana decyzja WZ?

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.infoNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 14 gości.