Jesteś tutajO samorządzie terytorialnym w Polsce i na Ukrainie

O samorządzie terytorialnym w Polsce i na Ukrainie


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.mswia.gov.pl

 

Wymiana doświadczeń z zakresu reformy administracyjnej w Polsce i organizacja VI Polsko-Ukraińskiego Forum Samorządowego 3-4 lutego br. w Warszawie były głównymi tematami spotkania sekretarza stanu w MSWiA Tomasza Siemoniaka z Wiktorem Tichonowem, wicepremierem i ministrem rozwoju regionalnego, budownictwa i gospodarki mieszkaniowo-komunalnej Ukrainy.
 
Podczas Forum organizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji omawiane będą polskie doświadczenia w zakresie organizacji administracji rządowej i samorządowej po 1989 roku. Wśród tematów znajdzie się również informatyzacja administracji w Polsce, funkcjonowanie związków i stowarzyszeń samorządów terytorialnych oraz ich aktywność na forum europejskim. W dwudniowym spotkaniu 3-4 lutego w Warszawie wezmą udział m.in. samorządowcy z Polski (marszałkowie województw) i ukraińscy gubernatorzy obwodów.
 
Jak zaznaczył wicepremier Wiktor Tichonow, strona ukraińska wysoko ocenia efektywność reformy administracji publicznej w Polsce i jest zainteresowana m.in. decentralizacją zadań publicznych.
 
Sekretarz stanu Tomasz Siemoniak przedstawił zmiany ustrojowe w samorządzie terytorialnym Polski po 1989 roku. Wyraził też gotowość do współpracy i otwarcie na wymianę informacji oraz doświadczeń w celu wzmocnienia i doskonalenia struktur samorządu terytorialnego na Ukrainie.
 
Ministrowie podkreślili, że zaplanowana na 3-4 lutego br. wizyta prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza w Polsce jest najlepszym dowodem na pozytywną dynamikę stosunków polsko-ukraińskich i zacieśnienie współpracy dwustronnej. Wyrazili również przekonanie, że spotkanie prezydentów obu państw przyniesie wymierne efekty i wpłynie na rozwój dalszych kontaktów.
 
Spotkanie odbyło się w czwartek (27 stycznia br.) w Warszawie.
 


Nawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 1 użytkownik i 30 gości online

Zalogowani użytkownicy