Jesteś tutajNowa fala wieżowców w Warszawie

Nowa fala wieżowców w Warszawie


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
TVN Warszawa za urbanity.pl

 

Po zastoju na rynku nieruchomości wywołanym światowym kryzysem finansowym stołeczne wysokościowce znowu pną się w górę. Wznowiono budowę Żagla Liebeskinda, a za półtora roku nowe wieżowce staną przy placu Grzybowskim i na Woli. Mówi się także, że budowa II linii metra może przynieść pozwolenia na budowę następnych - informuje TVN Warszawa. Po dwóch latach przerwy wznowiono budowę przy Złotej 44. Żagiel ma się piąć w górę w tempie jednego piętra na tydzień. Na Woli powstanie 220-metrowy wieżowiec Warsaw Spire. Ma być wyższy i od wieżowca ze Złotej, i od Pałacu Kultury mierzonego bez iglicy. Firma budująca budynek pozwolenie dostała już przed rokiem, to jednak razie nie rozpoczęła jeszcze budowy. Jak zapewnia inwestor, wieżowiec ma być gotowy w 2013 roku.
Wcześniej powinniśmy zobaczyć budowlę przy ulicy Twardej 4. Przy placu Grzybowskim w ciągu roku stanie 160-metrowy wieżowiec, który pomieści hotel i apartamentowce.
"Terenów na budowę wysokościowców w samym centrum powoli zaczyna brakować. Dlatego urbaniści przewidują, że coraz więcej kilkudziesięciopiętrowych budynków będzie się pojawiać w zachodniej części miasta, np. na Woli. Wszystko dzięki budowie drugiej linii metra." - pisze TVN Warszawa.

 Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 31 gości.