Jesteś tutajNowa decyzja ws. białostockiej spalarni

Nowa decyzja ws. białostockiej spalarni


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.samorzad.pap.pl

 

Prezydent Białegostoku wydał nową decyzję środowiskową w sprawie budowy spalarni odpadów. Inwestycja musi powstać do końca 2015 roku, inaczej miasto nie dostanie dofinansowania z UE.
 
Poprzednią decyzję środowiskową z powodów formalnych uchyliło w grudniu 2010 r. SKO w Białymstoku. Decyzja środowiskowa jest potrzebna, by inwestor, którym jest miasto Białystok, mogło ubiegać się o wydanie pozwolenia na budowę. Strony postępowania do 8 marca 2011 r. mogą odwołać się od decyzji środowiskowej do SKO.
 
Jak informowały w grudniu władze Białegostoku, pierwsza decyzja środowiskowa była uchylona głównie ze względów formalnych, "niezależnie od zarzutów" grupy mieszkańców przeciwnych inwestycji oraz organizacji ekologicznych.
 
Uzupełniono zastrzeżenia Kolegium m.in. w kwestiach zapisów dotyczących potencjalnego transgranicznego oddziaływania spalarni na środowisko oraz emisji hałasu. Ponownie uzgodniono środowiskowe warunki realizacji inwestycji z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i Państwową Inspekcją Sanitarną.


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 0 gości.