Jesteś tutajNatura 2000 - tematem konferencji z udziałem Głównego Konserwatora Przyrody

Natura 2000 - tematem konferencji z udziałem Głównego Konserwatora Przyrody


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.mos.gov.pl

 

„Dobre praktyki w procedowaniu projektu planu urządzenia lasu dla nadleśnictwa, planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000, planów ochrony dla parków narodowych i parków krajobrazowych a obszary Natura 2000” – były głównym tematem konferencji, która odbywała się od 25 do 26 stycznia w Jedlni-Letnisku. W spotkaniu wziął udział Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Konserwator Przyrody.
 
Celem konferencji było wypracowanie rekomendacji umożliwiających przyjęcie dobrych praktyk w planowaniu ochrony przyrody ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Natura 2000.
 
Uczestnicy spotkania poruszyli m.in. kwestie procedowania planów urządzania lasów oraz zagadnienia dotyczące szczegółowości i zakresu prognozy oddziaływania na środowisko.  Ponadto rozmawiano na temat przygotowywania planów zadań ochronnych i zadań ochrony, a także o wynikach monitoringu przyrody i założeniach do kodeksu dobrych praktyk w leśnictwie.
 
Podczas konferencji odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu PEFC dla Regionalnej Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu. PEFC (Programme for Endorsement of Forest Certification) jest unikalnym systemem oznaczania informującym o tym, że wskazane drewno i produkty drzewne pochodzą z lasów gospodarowanych w sposób trwały i zrównoważony.
 
W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, a także instytucji i organizacji zajmujących się ochroną środowiska i przemysłu drzewnego.
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 25 gości.