Jesteś tutajForums / Mity urbanistyczne / Największymi "hamulcowymi" procedur planistycznych są właściciele gruntów.

Największymi "hamulcowymi" procedur planistycznych są właściciele gruntów.


Obrazek użytkownika kontr-urbanista

By kontr-urbanista - Posted on 08 Listopad 2010

Jest to pogląd najczęściej wygłaszany przez reprezentantów szkoły planistycznej generalnie negującej prawo jednostki do jakiejkolwiek własności (nie tylko nieruchomości).
I co, niestety, najbardziej zdumiewające, dość popularny także wśród urbanistów "świeżej daty".

Obrazek użytkownika Tomasz Wojciechowski

U podstaw problemu leży nieznajomość prawa. Ciężko wymagać od każdego człowieka zrozumienia przepisów prawnych z tak specyficznej dziedziny jaką jest planowanie przestrzenne. I później powstają problemy. Ale właśnie m.in. z tej przyczyny powstał Portal Urbanistyka.info - to właśnie tutaj jest miejsce na dyskusję, można zapytać, przeczytać, dowiedzieć się i porozmawiać. Tylko korzystać trzeba, korzystać z tej możliwości! :)

Obrazek użytkownika kontr-urbanista
Tomasz Wojciechowski napisał/a:

U podstaw problemu leży nieznajomość prawa. Ciężko wymagać od każdego człowieka zrozumienia przepisów prawnych z tak specyficznej dziedziny jaką jest planowanie przestrzenne. I później powstają problemy.

Pół biedy jeśli mówimy o społeczeństwie - ma prawo nie wiedzieć.
Niestety, ja miałem na myśli raczej urbanistów.

Obrazek użytkownika Maciej Hermanowski

Jeśli mówimy o urbanistach "świeżej daty" to ja myślę, że poglądów tych nie wyssali sobie z palca, tylko zasłyszeli od swoich starszych kolegów. Na usprawiedliwienie tych "młodzików" wspomnę o możliwościach edukacyjnych dla nich - program nauczania na wyższych uczelniach ma niewiele wspólnego z praktyką, a szkolenia izbowe kosztują nierzadko 1/3 ich miesięcznego wynagrodzenia. Czy to rokuje dobrze na przyszłość? Odpowiedzmy sobie sami. Niech odpowiedzą sobie też izby, które są moim zdaniem są pośrednio odpowiedzialne za ten stan rzeczy.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 5 gości.