Jesteś tutajForums / Mity urbanistyczne / Największymi "hamulcowymi" procedur planistycznych są właściciele gruntów.

Największymi "hamulcowymi" procedur planistycznych są właściciele gruntów.


kontr-urbanista's picture

By kontr-urbanista - Posted on 08 listopad 2010

Jest to pogląd najczęściej wygłaszany przez reprezentantów szkoły planistycznej generalnie negującej prawo jednostki do jakiejkolwiek własności (nie tylko nieruchomości).
I co, niestety, najbardziej zdumiewające, dość popularny także wśród urbanistów "świeżej daty".

Tomasz Wojciechowski's picture

U podstaw problemu leży nieznajomość prawa. Ciężko wymagać od każdego człowieka zrozumienia przepisów prawnych z tak specyficznej dziedziny jaką jest planowanie przestrzenne. I później powstają problemy. Ale właśnie m.in. z tej przyczyny powstał Portal Urbanistyka.info - to właśnie tutaj jest miejsce na dyskusję, można zapytać, przeczytać, dowiedzieć się i porozmawiać. Tylko korzystać trzeba, korzystać z tej możliwości! :)

kontr-urbanista's picture
Tomasz Wojciechowski napisał/a:

U podstaw problemu leży nieznajomość prawa. Ciężko wymagać od każdego człowieka zrozumienia przepisów prawnych z tak specyficznej dziedziny jaką jest planowanie przestrzenne. I później powstają problemy.

Pół biedy jeśli mówimy o społeczeństwie - ma prawo nie wiedzieć.
Niestety, ja miałem na myśli raczej urbanistów.

Maciej Hermanowski's picture

Jeśli mówimy o urbanistach "świeżej daty" to ja myślę, że poglądów tych nie wyssali sobie z palca, tylko zasłyszeli od swoich starszych kolegów. Na usprawiedliwienie tych "młodzików" wspomnę o możliwościach edukacyjnych dla nich - program nauczania na wyższych uczelniach ma niewiele wspólnego z praktyką, a szkolenia izbowe kosztują nierzadko 1/3 ich miesięcznego wynagrodzenia. Czy to rokuje dobrze na przyszłość? Odpowiedzmy sobie sami. Niech odpowiedzą sobie też izby, które są moim zdaniem są pośrednio odpowiedzialne za ten stan rzeczy.Nawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 1 użytkownik i 34 gości online

Zalogowani użytkownicy