Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / MPZP a KPA

MPZP a KPA


Obrazek użytkownika Maja Perskiewicz

By Maja Perskiewicz - Posted on 08 Grudzień 2010

Czy jest prawdą, że KPA ma odniesienie do planów tylko w art. 106??Taką słyszałam opinię, choć zdarza mi się spotykać - najczęściej w przypadku uzgadniaczy - że powołują się na inne artykuły np 77 o uzupełnieniu materiałów np. do wniosków rolniczych. Może mi ktoś wyjaśnić jak to jest??

Obrazek użytkownika Tomasz Wojciechowski

Zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym uzgodnień dokonuje się w trybie art. 106 KPA czyli w formie postanowienia. Na postanowienie służy zażalenie. Organy uzgadniające, które działają zgodnie z KPA stosują przepisy w nim zawarte. Znaczy to tyle, że mogą m.in. wezwać organ do uzupełnienia podania w trybie art. 64 § 2 KPA oraz stosować inne przepisy prawa wynikające z Kodeksu Postępowania Administracyjnego.



Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 34 gości.