Jesteś tutajForums / Urbanistyka na studiach / Magisterka?

Magisterka?


Obrazek użytkownika acwikiel

By acwikiel - Posted on 06 Wrzesień 2013

Serdecznie witam forumowiczów! Przejdę od razu do sedna sprawy

Niedługo rozpoczynam III rok studiów licencjackich na UW na kierunku gospodarka przestrzenna. Zaczynam mieć jednak wątpliwości, czy dobrze zrobiłam wybierając akurat tą uczelnie. Kończąc Politechnikę dostałabym stopień inżyniera który, jak mniemam, jest dużo lepiej widziany przez pracodawców od licencjatu (nie tylko w Polsce). Dlatego też zaczęłam rozglądać się za możliwością rozpoczęcia studiów drugiego stopnia na PW. Stąd mam kilka pytań do tych co studiują, a może i studiowali GP na politechnice:

Czy zdobycie tytułu inżyniera tylko po studiach magisterskich jest w ogóle możliwe?

Studia na UW generalnie nie dotykają tematu matematyki ani fizyki, których to nauka raczej ciężko przychodziła mi na wcześniejszych etapach edukacji. Czy jest jakaś możliwość nadrobienia zaległości w ramach samej politechniki na przykład? Czy też powinnam zacząć rozglądać się za jakimś korepetytorem?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Obrazek użytkownika Cody

Na niektórych uczelniach kształcących na inżynierskiej gospodarce przestrzennej są studia magisterskie dla absolwentów kierunków pokrewnych. Zamiast 3 semestrów trwają one 4 semestry, a w ramach semestru pierwszego są przedmioty kierunkowe i ogólne z pierwszego stopnia (np. fizyka czy matematyka i statystyka). Ukończenie tych studiów mimo wszystko nie uprawnia do posługiwania się tytułem inżyniera.

Wydaje mi się, że sam tytuł może nie jest pożądany na tyle, na ile pożąda się wiedzy, doświadczeń z różnych miejsc. Wiadomym jest, że kończąc GP np. na wydziale geograficznym posiada się szeroki zasób wiedzy, który może przydać się przy sprawach środowiskowych, a ma się pewne braki w innym zakresie, ale sam tytuł u innej osoby również nie znaczy, że ona tą wiedzę posiadła ;) Jeżeli pracodawca weryfikuje kandydatów na stanowisko poprzez trzy literki przed nazwiskiem, to nie wiem czy chciałbym u kogoś takiego pracować.

Podsumowując: nadrobić niektóre rzeczy się przyda, ale niekoniecznie wywalając na to grubą kasę :)Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 11 gości.