Jesteś tutajKonkurs na "Przejrzystą Stronę BIP"

Konkurs na "Przejrzystą Stronę BIP"


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.mswia.gov.pl

 

Ruszył konkurs na „Przejrzystą Stronę BIP” skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Ulepszenie stron internetowych jednostek nie tylko pozwoli na redukcję czasu poświęconego przez pracowników na udzielenie informacji, ale również poprawi wizerunek urzędu i wpłynie na pozytywną ocenę jego pracy.
 
Zaproszenia do udziału w konkursie zostały skierowane do wszystkich gmin, powiatów i województw samorządowych. JST biorące udział w konkursie otrzymają znak „uczestnik konkursu”. Zgłoszone podmiotowe strony BIP zostaną poddane ocenie merytorycznej w oparciu o kryteria określone w standardzie, przez przeszkolonych asesorów. Każdy uczestnik konkursu otrzyma informacje, w jakim zakresie jego strona internetowa spełnia kryteria wzorcowego BIP. Trzy najlepsze biuletyny otrzymają dyplom potwierdzający spełnienie standardu „Przejrzystej strony BIP”. Zostanie również opublikowany ranking TOP 10 – dziesięć najlepszych BIP-ów będzie mogło pochwalić się prestiżowym odznaczeniem „BIP w gronie najlepszych 10”. Kolejna piętnastka uczestników konkursu otrzyma wyróżnienia.
 
Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do 31 stycznia 2011 r. natomiast ostateczne wyniki zostaną ogłoszone w marcu 2011 roku na konferencji podsumowującej akcję. Konkurs przyczyni się do zbudowania prestiżowej marki Przejrzystego BIP
 
Konkurs organizowany jest w ramach projektu systemowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Szkolenia i pomoc doradcza w zakresie etyki i unikania konfliktu interesu w samorządzie terytorialnym”, Działanie 5.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
 
W ramach akcji „Przejrzysta strona BIP” wszystkie zainteresowane JST otrzymają szansę weryfikacji własnych podmiotowych stron BIP pod kątem spełniania kryteriów wypracowanych w opublikowanym standardzie.
 
 


Nawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 1 użytkownik i 30 gości online

Zalogowani użytkownicy