Jesteś tutajKoniec targów o Targi (Sienny i Rakowy)

Koniec targów o Targi (Sienny i Rakowy)


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://www.trojmiasto.pl

 Za 2-3 miesiące powstanie spółka celowa, do której miasto wniesie w sumie ok. 30 tys. m kw. terenów. Wkład miasta wycenia się na mniej więcej 100 mln zł, całą inwestycję na ok. 210 mln euro, czyli ponad 840 mln zł. Te pieniądze wyłożą Holendrzy.
Co za to powstanie? Mnóstwo obiektów, które całkowicie przemienią ten fragment Gdańska.
Najpierw infrastruktura. Po pierwsze betonowa płyta o powierzchni 2,5 ha, która przykryje wykop, jakim biegną tory kolejowe wzdłuż ul. 3 Maja. Po drugie tunel pod Huciskiem, którym pobiegnie nowa ulica Podwale Grodzkie, łącząca okolice dworca PKP Gdańsk Główny, projektowaną stację SKM Gdańsk Śródmieście (budowana kosztem 80 mln zł z pieniędzy SKM) z ulicą Toruńską. Po trzecie dodatkowe pasy na wiadukcie w ciągu Armii Krajowej, który w tym miejscu zmieni się w węzeł komunikacyjny.
Plany są realne, ale gdy Holendrzy z Multi Development po raz pierwszy pojawili się w Gdańsku cztery lata temu, nie wzbudzili euforii ani u miejskich urzędników, ani u dziennikarzy. Nic dziwnego: zbyt świeża była jeszcze pamięć o planach innego dewelopera z tego kraju - ING Real Estate - który także zapowiadał zagospodarowanie Targu Siennego i Rakowego . Na zapowiedziach się skończyło.
Podczas zorganizowanego wtedy na Politechnice Gdańskiej spotkania, poświęconego przyszłości obu targów, Ronald Dasbach z Multi Development opowiadał o doświadczeniach swojej korporacji. Firma miała wtedy na swoim koncie przebudowę ścisłych, historycznych centrów holenderskiego Rotterdamu, francuskiego Vichy i portugalskiej Lizbony, trwały przygotowania do komercyjnej rewitalizacji centrum angielskiego Bath.

 

 Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 5 gości.