Jesteś tutajInauguracja raportu SOER 2010 - konferencja prasowa

Inauguracja raportu SOER 2010 - konferencja prasowa


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.gios.gov.pl

 

W dniu 21 stycznia 2011 r. odbyło się spotkanie inaugurujące raport o stanie środowiska w Europie i prognozach jego zmian - SOER 2010 połączone z konferencją prasową Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
 
Organizatorem spotkania, z racji koordynacyjnej roli w zakresie współpracy Polski z Europejską Agencją Środowiska (EEA) w ramach Europejskiej Sieci Informacji i Obserwacji Środowiska EIONET, był Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który również był zaangażowany w prace nad raportem.
 
"Formuła europejskiego raportu jest unikalna i wyjątkowo ciekawa" - powiedział Pan Andrzej Jagusiewicz, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, otwierając spotkanie.
 
W swoim wystąpieniu Główny Inspektor podkreślił także, iż Polska jest jednym z pierwszych krajów promujących raport oraz przypomniał: "oficjalna promocja raportu, na arenie międzynarodowej miała miejsce 30 listopada 2010 r. w Parlamencie Europejskim, przy udziale naszego Przewodniczącego, pana profesora Jerzego Buzka".
 
W konferencji wzięli również udział eksperci Europejskiej Agencji Środowiska: p. Dorota Jarosińska i p. Paweł Kaźmierczyk.
 
Jak powiedziała pani Dorota Jarosińska, z raportu możemy się dowiedzieć, iż "jest postęp w wielu obszarach środowiska (...) ale niewystarczający i że w przyszłości działania, które są w tej chwili prowadzone muszą być kontynuowane, a polityki środowiskowe muszą być wdrażane w sposób jeszcze bardziej skuteczny i spójny".
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 29 gości.