Jesteś tutajGorzów Wlkp: Strzelecka odstrzelona. Pięć lat planowania i 100 tys. zł do kosza

Gorzów Wlkp: Strzelecka odstrzelona. Pięć lat planowania i 100 tys. zł do kosza


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://m.gorzow.gazeta.pl
Radni odrzucili projekt planu zagospodarowania przestrzennego kwartału miasta w rejonie ul. Strzeleckiej. Co dalej? Na razie nie wiadomo. Prawie pięć lat pracy nad planem i ponad 100 tys. zł poszło na marne. Radni większością głosów (za były jedynie kluby SLD i Nadziei dla Gorzowa) odrzucili plan zagospodarowania przestrzennego kwartału miasta w rejonie ul. Strzeleckiej.
Plan jest bardzo kontrowersyjny, bo w kwartale między ulicami Strzelecką i Wybickiego ścierają się interesy prywatnych właścicieli części terenu i miasta. Wiele dyskusji wzbudza również pomysł lokalizacji parkingu wielopoziomowego przy ul. Strzeleckiej, koło Parku 111.
Urbaniści proponowali m.in. zabudowę pierzei ul. Wybickiego. Zasłoniłaby ona częściowo budynek dawnej leżakowni piwa, który jest dziś w rękach prywatnego inwestora.

Prace nad projektem rozpoczęły się w 2008 r., wielokrotnie był zmieniany, wykładany do publicznej dyskusji. - Podczas wcześniejszych dyskusji zwracaliśmy uwagę na pola konfliktu. A teraz po raz kolejny musimy się zmierzyć z planem, który w żadnym punkcie ich nie uwzględnia. Nie jest też zgodny z rozstrzygnięciami konkursu na zagospodarowanie centrum Gorzowa. To po co ogłaszaliśmy ten konkurs? - mówił Roman Sondej, radny PiS.

Czytaj całość: http://m.gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,106508,14871486,Strzelecka_odstrzelona__Piec_lat_planowania_i_100.html#TRLokGorzTxt Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 12 gości.