Jesteś tutajFestiwal Przestrzeni Miejskiej coraz bliżej

Festiwal Przestrzeni Miejskiej coraz bliżej


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
Bartłomiej Skubisz - OX Event Design

 

Wykłady, prelekcje, wystawy i dyskusje o urbanistycznym i architektonicznym rozwoju Rzeszowa, ale też rewelacyjne widowisko audiowizualne w wykonaniu L.U.C, zespołu Mikromusic i artystów z Polski i Węgier w dawnej hali obrabiarek PKP. Wszystko to znajdziecie w Rzeszowie na tegorocznym Festiwalu Przestrzeni Miejskiej, który rusza 10 grudnia. Festiwal Przestrzeni Miejskiej podzielony będzie na część wykładowo-dyskusyjną i artystyczną a także warsztaty. W dniach 10 i 11 grudnia w Teatrze Maska odbędzie się seria prelekcji autorstwa zaproszonych gości m.in. z Centrum Nauki Kopernik, Uniwersytetu Wrocławskiego czy warszawskiego Mamastudio.
 
 
Część artystyczna to wystawy, projekcja filmu „Exit Through the Gift Shop” w reżyserii Banksy`ego, najbardziej znanego twórcy street art.`u, a także spektakularne widowisko audio-wizualne w dawnej hali obrabiarek PKP (wejście od ul. Kochanowskiego). Organizatorzy wykorzystując starą, opuszczoną halę postanowili dać pozytywny przykład, w jaki sposób można wykorzystać i zrewitalizować nieaktywną przestrzeń w mieście.
 
Podczas imprezy 11 grudnia wystąpią wybitni artyści polskiej sceny alternatywnej – L.U.C i formacja Mikromusic. Ich występy poprzedzi audiowizualne widowisko „EleKTro mOOn Vision” autorstwa polsko-węgierskiego duetu twórców: Elwiry Wojtunik i Popesz Csaba Láng. Po koncertach przewidziane jest afterparty na którym zagrają: ADR Sound, Saidovsky & Itsari, Melodee, Lemonhead.
 
Wstęp na wszystkie części festiwalu jest darmowy.
 
Na festiwal zaprasza Urząd Miasta Rzeszowa.

 

ZałącznikRozmiar
Warsztaty-info.doc27.5 KB
Festiwal Przestrzeni Miejskiej - program- na stronę internetową.doc39.5 KB


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 24 gości.