Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Elektrownie wiatrowe na podstawie WZ/ICP

Elektrownie wiatrowe na podstawie WZ/ICP


Obrazek użytkownika Monika Kozanecka

By Monika Kozanecka - Posted on 29 Listopad 2010

Ciekawi mnie wasza opinia na temat inwestycji dotyczących elektrowni wiatrowych. Czy gminy powinny wydawać WZ /ICP  (dowolność wynika ze sprzecznych wyroków) ? jak to się ma do ostatniej zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Art. 10. 2a i Art. 15 ust 3 pkt 3a).

Kolejna kwestia to ryzyko jakie ponosi inwestor przy realizacji inwestycji EW na podstawie WZ/ICP.
WZ/ICP nie obejmuje strefy oddziaływania wobec tego jaką mamy gwarancję, że w promieniu np. 200 m od wieży gmina nie wyda WZ dla budynku mieszkalnego?  Wówczas zostaną przekroczone normy hałasu, czy wówczas wiatrak należało będzie wyłączyć?

 

m.s

Obrazek użytkownika Łukasz Grzesiak

Na poważnie...

Po noweli ustawy wszystko jest de facto jasne i nie widzę, żadnych powodów by to komplikować. Tryb decyzji to tyle niewiadomych, że inwestor tej inwestycji dłuuuuugo nie zrealizuje. (tu kompletnie nie podzielam zdania pana prawnika z konferencji).

Odp. na Twoje pytania:
1) nie mamy oczywiście żadnej gwarancji co musi rodzić kolejne patologie,
2) a dlaczego ja jako inwestor który wcześniej coś wybudowałem mam wyłączać... niech gość zburzy swój dobytek. Jak widzisz, to wszystko nie ma większego sensu.

Innymi słowy - my nie godzimy się na wydawanie wz/icp ani jako "na usługach gminy" ani jako "prywatna firma". Uważamy to za patologię. Gdybym miał chociaż zgodność ze studium... Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.infoNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 38 gości.