Jesteś tutajDziś startuje Festiwal Przestrzeni Miejskiej

Dziś startuje Festiwal Przestrzeni Miejskiej


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
Bartłomiej Skubisz Ox Event Design

 

Festiwal to doskonały pretekst do otwartej dyskusji nad potrzebą lepszego planowania urbanistycznych rozwiązań, stylizowania przestrzeni współczesnej i znalezienie kompromisu pomiędzy tym, co artystyczne, a tym co użyteczne. Jest to impreza skoncentrowana wokół problematyki projektowania i meblowania przestrzeni miejskiej. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom architektury, urbanistyki, rewitalizacji, socjologii miasta Rzeszowa oraz kierunkom jego rozwoju.
10 i 11 grudnia w Teatrze Maska odbędzie się seria wykładów poświęconych wspomnianym zagadnieniom. Konferować będą m.in.: Dagmara Babińska z centrum Nauki Kopernik, autor projektu rzeszowskiego centrum – Wiesław Hennig czy dr Dariusz Tworzydło z Uniwersytetu Wrocławskiego.

 
 
 
W piątek po części wykładowej w kinie Zorza odbędzie się darmowy pokaz filmu „Exit Through the Gift Shop”, który jest debiutem filmowym brytyjskiego artysty graffiti kryjącego się pod pseudonimem: Banksy. Tożsamość owego artysty jest nieznana. Dokument Exit Through the Gift Shop przedstawia prawdziwą historię francuskiego sklepikarza, który zapragnął odnaleźć oraz zaprzyjaźnić się z Banksym.
Start seansu o 21.
Sobota to kolejny dzień wykładów i wystaw a także spektakularna wieczorna impreza w dawnej hali obrabiarek PKP, na której wystąpią L.U.C i Mikromusic. Nie zabraknie też audio-wizualnego widowiska oraz afterparty. Miejsce imprezy nie jest przypadkowe. Organizatorzy chcieli dać przykład w jaki sposób można zrewitalizować i wykorzystywać opuszczone, z pozoru bezużyteczne miejsca w mieście. Start imprezy: 20:00
Zaproszenia na imprezę można odbierać jeszcze w wyznaczonych punktach na terenie miasta:
 
 
Podziemna Trasa Turystyczna
Ul. Rynek 26
 
Estrada Rzeszowska
Ul. Jagiellońska 24
 
OX Event Design
Ul. 3-go Maja 13
 
Skateshop DIBO
Ul. Kopernika 4
 
CODE Street & Snowboard
Ul. Matejki 16
 
 
W trakcie trwania festiwalu młodzi architekci będą zmagać się na Politechnice Rzeszowskiej z zagadnieniem: “Piłsudskiego vs. Rejtana – Aleja Przyszłości”. Taki tytuł noszą warsztaty, które odbędą się w formie bitwy na projekty. Warsztaty mają odpowiedzieć na pytanie, która z wyżej wymienionych ulic stanie się główną arterią miasta.
 
Organizatorzy zapraszają również na wystawy, które będą zlokalizowane w kilku punktach Rzeszowa.
 
 
Wszystkie szczegóły imprezy znajdziecie w programie.
 

 

ZałącznikRozmiar
Warsztaty-info.doc27.5 KB
Festiwal Przestrzeni Miejskiej - program- na stronę internetową.doc39.5 KB


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 20 gości.