Jesteś tutajForums / Pomoc dla inwestora / Drobna działalność wytwórcza na działce MN2

Drobna działalność wytwórcza na działce MN2


Andrew_79's picture

By Andrew_79 - Posted on 09 sierpień 2016

Witam wszystkich Państwa,

szukam działki budowlanej, na której mógłbym wybudować domek jednorodzinny oraz prowadzić w niej drobną działalność gospodarczą - wytwarzanie i artystyczne ozdabianie tortów/ ciast itp. która to działalność mieściła by się w piwnicy tego domku (odrębne wejście).

Teren na której szukam działki oznaczony jest na MPZP jako "MN2"
Z tego co udało mi się ustalić jest to teren przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną + usługi z wyłączeniem działalności wytwórczej - tak przeczytała mi pani z UM.

Teraz pytanie: czy działalność wytwórcza np. produkcja pustaków różni się w przepisach od pracowni artystyczno-cukierniczej? Czy każda działalność wytwórcza jest zabroniona?

Znalazłem uchwałę o MZP, gdzie czytam:

§ 17. Dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolami: MN1 i MN2 ustala się:
1) Przeznaczenie podstawowe: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna;
2) Przeznaczenie dopuszczalne: zabudowa usługowa;
3) Wyklucza się:
a) lokalizację hurtowni,
b) prowadzenie działalności wytwórczej,
c) lokalizację tymczasowych obiektów budowlanych nie będących zapleczem budowy;

Panie w UM nie są mi w stanie potwierdzić moich przypuszczeń i odsyłają do innych komórek, skąd wracam do tych samych pań :(

Proszę o poradę czy będę mógł prowadzić tą działalność na tym terenie?

Andrzej.

Filip Sokołowski's picture

 Jeśli nie zostało sprecyzowane czego konkretnie dotyczy wykluczenie to oznacza, ze dotyczy wszelkiej działalności wytwórczej. Nie ma w prawie budowlanym definicji działalności wytwórczej, tak wiec jeśli autor planu w słowniku nie okreslił co rozumie pod tym pojęciem to należy je interpretować dosłownie. 

Definicja działalności wytwórczej zawarta jest z kolei w przepisach podatkowych, gdzie oznacza działalność, w wyniku której powstają nowe wyroby w tym również sprzedaż wyrobów własnej produkcji, prowadzonej przez podatnika.  

Moze Pan jeszcze zapytać w starostwie jak podejdą do tematu, ale ja na Pana miejscu szukałabym innej działki, chyba, że gmina planuje zmienić ten mpzp. 

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info



Nawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 0 użytkowników i 25 gości online