Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / decyzja licp a spóźniona odmowa uzgodnienia od RDLP

decyzja licp a spóźniona odmowa uzgodnienia od RDLP


neya's picture

By neya - Posted on 20 październik 2016

Hej, pytanie do urbanistów pracujących w urzędach wojewódzkich i gminnych.

Czy mieliście kiedyś sytuacje, w której nie wydaliście jeszcze decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, a w między czasie przyszła wam odmowa uzgodnienia od Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. RDLP wystawił postanowienie odmawiające uzgodnienie 14 dnia od odebrania projektu decyzji, natomiast wysłano to już kolejnego - 15 dnia (data z koperty, ze stempla pocztowego).

>>Pytanie co w takiej sytuacji zrobić? Nie uznać odmowy uzgodnienia, która jest 1 dzień po czasie i wydać decyzje o ustaleniu licp. Czy wydać decyzję odmowy ustalenia licp?

Na marginesie, planowana inwestycja ma być zlokalizowana na terenie zamkniętym wojskowym, a RDPL odmówił uzgodnienia, bo planowana inwestycja nie służy celom obronności. Przy czym RDLP powinien uzgadniać projekt decyzji w zakresie dotyczącym lasów i produkcji leśnej, zgodnie z art. 53 ust. 4 pkt 6 ustawy o planowaniu. Inwestor złożył zażalenie na odmowę uzgodnienia.

Dzidek's picture

A czy RDLP nie ma 21 dni na uzgodnienie ??

Dzidek's picture

A czy RDLP nie ma 21 dni na uzgodnienie ??

jackie1403's picture

RDLP ma 14 dni, tylko RDOŚ 21 dni

Loko's picture

Jak złożył zażalenie to SKO powinno uchylić w/w postanowienie i umorzyć postępowanie w sprawie uzgodnienia - bo po przekroczeniu terminu uznaje się jako dokonane. Ja bym zawiesił postępowanie w sprawie wydania decyzji, do czasu rozstrzygnięcia zagadnienia wstępnego przez inny organ - w tym przypadku rozpatrzenie zażalenia przez SKO.

Loko

Dzidek's picture

Pomyliłem lasy z RDOSiem.

Dzidek's picture

Omówiłem to ze swoim prawnikiem.
Uznaliśmy, że uzgodnienie nie nastąpiło w wymaganym prawem terminie i puściliśmy pozytywną decyzję.
Jednak w uzasadnieniu wszystko w szczegółach opisałem.Nawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 0 użytkowników i 45 gości online