Jesteś tutajCzy obywatelskie planowanie przestrzenne jest możliwe?

Czy obywatelskie planowanie przestrzenne jest możliwe?


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://www.trojmiasto.pl
Czy planowanie przestrzenne musi się zawsze kończyć awanturą między mieszkańcami z jednej strony a miejskimi urbanistami i deweloperami z drugiej? A może skoro mamy "budżet obywatelski", to i planowanie przestrzenne mogłoby być bardziej obywatelskie? - zastanawia się Krzysztof Koprowski.
Mieszkańcy często biorą udział przy opracowaniu kontrowersyjnego projektu planu, ale ich głos na ogół jest lekceważony przez władze miasta. Nz. dyskusja publiczna nad projektem planu dla rozbudowy Galerii Bałtyckiej i budowy Centrum Hevelius, do którego odrzucono wszystkie uwagi.

Pomysły trójmiejskich, a szczególnie gdańskich urbanistów w ostatnich latach wywołują liczne konflikty. Scenariusz za każdym razem jest niemal taki sam: planiści próbują uszczęśliwić mieszkańców planem opracowanym pod potrzeby dewelopera, mieszkańcy sprzeciwiają się pomysłom urbanistów, a ostatecznie i tak są lekceważeni przez władze miasta, które odrzucają ich uwagi. Warto dodać, że uwagi są często pomijane nie tylko dlatego, że są niezgodne z wizją miasta, ale także dlatego, że brakuje im profesjonalnych sformułowań oraz argumentów. 

Czytaj całość: www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Czy-obywatelskie-planowanie-przestrzenne-jest-mozliwe-n71454.htmlNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 5 gości.