Jesteś tutajCzas na ślubowanie

Czas na ślubowanie


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.samorzad.pap.pl

 

Do wtorku, 14 grudnia, wybrani w drugiej turze wójtowie, burmistrzowie i prezydenci powinni złożyć ślubowanie. Zbiorcze wyniki wyborów zostały właśnie opublikowane w Dzienniku Ustaw. W drugiej turze Polacy wybrali 728 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W 10 gminach ponowne głosowanie zostało przesunięte o dwa tygodnie, na 19 grudnia.
 
Uprawnionych do głosowania 5 grudnia było 12 141 463 osób, a karty do głosowania wydano 4 289 148 wyborcom.
 
Frekwencja w drugiej turze wyniosła 35,31% uprawnionych do głosowania. Głosów ważnych oddano 4 241 177 (98,92% ogólnej liczby głosów oddanych).
 
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami PKW, od daty publikacji w Dzienniku Ustaw obwieszczenia o zbiorczych wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze kraju, należy liczyć 7 dni w ciągu których powinna być zwołana sesja rady z zaplanowanym w porządku obrad ślubowaniem nowego szefa gminy.
 
Ponieważ ogłoszenie wyniku wyborów nastąpiło w poniedziałek, 6 grudnia, ostateczny termin na złożenie przysięgi przez wybranego w drugiej turze wójta, burmistrza lub prezydenta mija we wtorek, 14 grudnia.


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 38 gości.