Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Co oznacza mieszkanie integralnie związane z prowadzoną działalnością gospodarczą?

Co oznacza mieszkanie integralnie związane z prowadzoną działalnością gospodarczą?


Obrazek użytkownika Leszek

By Leszek - Posted on 01 Sierpień 2016

Witam
Chcę kupić działkę, gdzie będę prowadzić działalność gospodarczą i jednocześnie mieszkać. Działka w MPZP oznaczona jako P/U41 tereny zabudowy produkcyjno-usługowej. Na działce znajduje się dom( wydzielone 2 mieszkania) oraz hala. W MPZG napisano, że - dopuszcza się mieszkanie integralnie związane z prowadzoną działalnością gospodarczą:
a) właściciela podmiotu gospodarczego,
b) stróża lub
c) technologa, o ile działalność wymaga całodobowego nadzoru technologicznego,
na działce wspólnej z obiektem, w którym jest prowadzona działalność gospodarcza.
Mieszkać będę w jednym mieszkaniu, czy to drugie mogę wynająć?
Co w sytuacji kiedy będę mieszkać gdzieś indziej? Czy mogę wynająć komuś te 2 mieszkania?
Albo inna sytuacja. Mieszkam w zakupionym domu ale hale wynajmuję innej firmie.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika P l a n i s t a

Zapisy planu nie będą miały żadnego wpływu na możliwość wynajmu tego mieszkania. W tym przypadku jest to trochę martwy zapis. Generalną intencją tego zapisu jest wykluczenie budowy na tym terenie nowych budynków mieszkalnych, a zaadoptowanie istniejącej sytuacji. Często na terenach produkcyjnych istnieją mieszkania właściciela. To są 2 wykluczające się funkcje, choćby ze względu na uciążliwości akustyczne. Nie można więc tego terenu przeznaczyć pod funkcję mieszkaniową. Przeznacza się ją pod funkcję dominującą czyli np produkcję, a sankcjonuje istnienie tam funkcji mieszkalnej poprzez zapis, ze dopuszcza się mieszkanie dla właściciela terenu. Nie ma przepisów, które przy wynajmie tego mieszkania nakazywałby sprawdzanie planu miejscowego.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 17 gości.