Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Cel publiczny - Uzgadniać czy nie uzgadniać?

Cel publiczny - Uzgadniać czy nie uzgadniać?


Obrazek użytkownika adam

By adam - Posted on 29 Sierpień 2013

Mam taką oto sprawę:
Gmina sąsiednia buduje sobie linię energetyczną z lampami oświetleniowymi na swoim terenie. Zgodnie z KPA organ powinien byc wyłączony z orzekania w sprawie, jesli sprawa dotyczy jego interesu. Gmina zwróciła się więc do SKO aby wyznaczył inny organ do załatwienia sprawy... i wyznaczyli mnie.
Sporządzam decyzję i zastanawiam się, czy projekt decyzji wysyłać do uzgodnień z tamtą gminą jako zarządcą drogi, do której przylega inwestycja? W sumie jeśli organ wydaje decyzję to nie uzgadnia jej jeśli inwestycja przylega do jego drogi (bo z kim? sam ze sobą?), ale ja nie jestem organem, który jest właścicielem drogi... Z drugiej strony wydaję decyzję w imieniu tamtej gminy.
Jak myślicie? Pisac wniosek o uzgodnienie czy nie?

Obrazek użytkownika jackie1403

Jeśli robisz coś dla innej gminy, to zgodnie z ustawą o pizp, to należy uzgodnić:
- z zarządcą drogi, tj. starostą, co prawda zazwyczaj zajmuje się tym Miejski Zarząd Dróg i Mostów lub Miejski Zarząd Ulic i Mostów (chyba art. 53 lub 54 ust.4 pkt 9 lub 10),
- z burmistrzem, wójtem lub prezydentem miasta, jako "zarządcą" nieruchomości - jeśli to są oczywiście grunty gminy, bądź państwa (chyba art. 53 lub 54 ust.4 pkt 9 lub 10).

Więc musisz dwukrotnie uzgodnić w zakresie właściciela gruntu i zarządcą drogi.

Tak samo uzgadniasz decyzję o warunkach zabudowy.



Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 11 gości.