Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Budowa kilku budynkow na jednej działce

Budowa kilku budynkow na jednej działce


seb00-00's picture

By seb00-00 - Posted on 02 sierpień 2016

Chciałbym zbudować na działce 3000m2 kilka budynków mieszkalnych około 50m2. Czy jest taka możliwość, jakie zasady muszą być spełnione, ile budynków maks można zbudować, skąd i jakie ustalenia oraz zezwolenia trzeba zdobyć. Chętnie dowiem się jak najwięcej w tym temacie.

Dzidek's picture

O możliwości (lub jej braku) takiej budowy powie Panu Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzja o Warunkach Zabudowy.
Szczegóły w gminie.

seb00-00's picture

Warunki zabudowy przewidują zabudowę mieszkaniowa jednorodzinna wolnostojącą lub bliźniaczą, wskaźnik powierzchni zabudowy do 10% powierzchni działki. Czy w takim razie nie można już tego w żaden sposób zmienić. A co z budynkami na które nie potrzeba zezwolenia na budowę obecnie do 35m2 na każde 500m2 działki czy takie można w tej sytuacji postawić.

Filip Sokołowski's picture

Wszystko zależy od tego jaki wskaźnik powierzchni zabudowy wynika z analizowanego obszaru (tzn jak procent pow. zabudowy jest na dzialkach sasiednich). Pan występował o te warunki czy chce Pan kupić działke z warunkami? Jeśli Pan występowal o większy wskaźnik, a dostał Pan 10% to najprawdopodobniej z obszaru analizowanego większy wskaźnik nie wychodzi. Oczywiście warto to sprawdzić, bo czasem różnie była w tymi analizami. Jeśli to nie Pan występował to po prostu proszę złożyć wniosek do gminy o warunkia zabudowy i określić jakie parametry zabudowy Pana interesują.

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.infoNawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 0 użytkowników i 28 gości online