Jesteś tutajBilans 2 lat nowych regulacji ocen oddziaływania na środowisko

Bilans 2 lat nowych regulacji ocen oddziaływania na środowisko


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
www.gdos.gov.pl

 

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska Michał Kiełsznia objął honorowym patronatem konferencję „Bilans dwóch lat nowych regulacji ocen oddziaływania na środowisko". Konferencja odbyła się w dniu 2 grudnia 2010r. w Centrum Bankowo-Finansowym Nowy Świat, ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie, sala A.
 
Najważniejsze zagadnienia omawiane podczas konferencji dotyczyły skuteczności nowych przepisów, administracyjnych procedur i praktyki ich stosowania przez uczestników procesu: inwestorów, projektantów i konsultantów, organy ochrony środowiska, zaobserwowane problemy we współpracy z regionalnymi dyrekcjami ochrony środowiska i organizacjami ekologicznymi. Zostały one omówione w trakcie dwóch sesji: „Drogi przyjazne środowisku - mit czy prawdziwe wyzwanie" oraz „Praktyczne doświadczenia stosowania nowych przepisów środowiskowych" przez przedstawicieli wszystkich zaangażowanych w te problematykę stron, przede wszystkim Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, samorządów, firm projektowych i przygotowujących oceny, środowisk ekologów.
 
"Z przyjemnością zapatruję się na przedsięwzięcie, w którym uczestnicy będą mieli okazję do wyjaśnienia wątpliwości interpretacyjnych związanych ze stosowaniem ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocen oddziaływania na środowisko. Wieżę, że dzięki temu uda się dokonać wstępnej oceny skuteczności nowych przepisów" powiedział Michał Kiełsznia Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.
 
Polski Kongres Drogowy to inicjatywa społeczna, która chce zapewnić kierowcom jednolite standardy na całej sieci dróg publicznych. Członkowie stowarzyszenia chcą zabierać głos w sprawach ważnych i wpływać na decyzje oraz aktywnie działać w czasie ich realizacji.
 
Inicjatywa powołania Polskiego Kongresu Drogowego narodziła się w czasie I Forum Zarządców Drogowych jesienią 2004 roku. Powstały Kongres, przyjął formułę stowarzyszenia, o charakterze platformy kierowanej do wszystkich, którzy działają lub chcą działać na rzecz rozwoju dróg kołowych w Polsce - sieci dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych, na wsi i w miastach oraz wielkich metropoliach. Polski Kongres Drogowy, jako reprezentacja całej branży, chce być doradcą, opiniotwórcą i służyć fachową pomocą w obszarze podejmowanych decyzji i działań.
 
W większości krajów Unii Europejskiej funkcjonują Narodowe Kongresy, które współpracują z Europejskim Kongresem Drogowym. W wymiarze ogólnoświatowym od wielu lat działa Światowy Kongres Drogowy - PIARC.
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 39 gości.