Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / 30 czy 14 dni dla ogłoszenia w Dz. Woj.?

30 czy 14 dni dla ogłoszenia w Dz. Woj.?


Łukasz Grzesiak's picture

By Łukasz Grzesiak - Posted on 10 styczeń 2011

Pytam o Waszą praktykę. My stosujemy dalej 30 dni, bo uchwały o przystąpieniu są sprzed zmiany ustawy (a o tym mówi art. 4 ust. 2 ustawy zmieniającej ustawę o pizp, Państwowej Inspekcji Sanitarnej ... ). Jednakże oznacza to, że wtedy nawet plan uchwalany za rok, jeśli jego uchwała inicjująca jest datowana przed czerwcem 2010 r. (uchwalenie noweli ustawy) wymaga 30 dni. Jak Wy to interpretujecie?... pytam, bo właśnie Urząd Woj. stwierdził, że się mylę, ale przepis mówi jasno, od momentu uchwały o przystąpieniu a nie np. od wyłożenia.

Pozdrawiam
Łukasz

dorottea's picture

Uchwała zmieniająca weszła w życie 21.10.2010r. i jej zapisy obejmują tylko plany, do których przystąpiono po tej dacie. Jeśli uchwała początkowa została podjęta przed 21 października to idzie starą procedurą, chociażby końcowa uchwalona została za dwa lata.

Filip Sokołowski's picture

Zgadzam się z przedmówczynią - też tak to interpretujemy.

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info

Monika Kozanecka's picture

Polecam sprawozdanie ZOIU ze spotkania  konsulatcjnego z Dolnośląskiem Urzędem Wojewódzkim, w który m.in. poruszono równiez ten problem.

"...Istnieje możliwość prowadzenia procedury w trybie znowelizowanej ustawy o planowaniu i
zagospodarowaniu przestrzennym. Aby skorzystać z tej opcji, należy spełnić dwa warunki:
• podjąć uchwałę o zmianie pierwotnej uchwały o przystąpieniu w terminie po 21
października 2010 r.
• przeprowadzić wszystkie etapy procedury planistycznej pod rządami znowelizowanej
ustawy o planowaniu o zagospodarowaniu przestrzennym..."

pełna treść sprawozdania na stronach ZOIU:www.zoiu.pl/

 

m.s.

 

Urbanistyka , komunikacja

Kotlet's picture

Jak na razie spotykam się ze stanowiskiem, że skoro uchwała inicjująca została podjęta przed 21.10.2010 to procedura idzie wersją z przed nowelizacji, a więc termin publikacji to min. 30 dni.
Ciekawą rzecz napisała koleżanka o uchwale zmieniającej podjętej po 21.10.2010, a dotyczącej uchwały podjętej przed tą datą.
Aż zadzwonię do MUW jak oni to widzą.

Szklanka przegotowanej wody oraz kromka czerstwego chleba to posiłek krzepiący oraz elegancki.

dorottea's picture

Z tego co wiem liczy się data uchwały początkowej (uchwała zmieniająca nie wpływa na zmianę procedury), ale możliwe, że są róźnice w interpretacji przepisów przez różne urzędy.

Jeśli zależy na zmianie procedury, to chyba najprościej uchylić uchwałę i podjąć nową. Roboty praktycznie tyle samo co przy zmianie - i tak procedurę trzeba powtórzyć...

Gosia B.'s picture

Jakakolwiek uchwała zmieniająca inną uchwałę, powoduje jej wygaśnięcie. W związku z tym uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia mpzp staje się automatycznie nową uchwałą o przystąpieniu, a podjęcie jej po wejściu w życie nowelizacji ustawy o pizp nakłada obowiązek wykonywania procedury na nowych zasadach.



Nawigacja

Aktywni użytkownicy

Aktualnie jest 0 użytkowników i 5 gości online